Data: piątek, 27 Czerwiec 2014 autor: Redakcja
Tomasz Gollob, najwybitniejszy polski żużlowiec wszechczasów, wyraził swoje poparcie dla promowanego w ostatnich dniach projektu boiska sportowego z torem żużlowym w dzielnicy Ursynów w Warszawie. Gollob uważa, że pojawienie się na stałe sportu żużlowego w Warszawie, wpłynęłoby z dużą korzyścią na postrzeganie całej dyscypliny w Polsce.
- Nie jest do końca prawdą, że żużel rozwija się tylko w małych miastach. Gdyby wziąć pod uwagę 10 największych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców, okazałoby się, że w 60% funkcjonuje czynny tor żużlowy. Gdyby doliczyć do tego Poznań i Warszawę, gdzie tory istnieją, ale nie są obecnie używane, to tylko w Szczecinie i Katowicach nie ma w ogóle toru żużlowego ? zauważa Tomasz Gollob.
Reaktywacja sportu żużlowego w Warszawie na stadionie Gwardii jest niemożliwa ze względu na brak zgody zarządcy terenu, Komendy Głównej Policji. W związku z tym przedstawiciele Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya zgłosili projekt usypania toru żużlowego w zupełnie nowym miejscu ? na Ursynowie. ? Im więcej torów będziemy mieli w kraju, tym lepiej. Powinniśmy wspierać wszystkie inicjatywy, które mają na celu promocję żużla. Cieszę się, że pojawiła się szansa na nowy tor w Warszawie. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze na tym torze kilka razy wystąpić. Jestem przekonany, że kameralne trybuny wypełnią się wtedy szczelnie kibicami z Warszawy i okolic ? dodaje Gollob.
Udział w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego mogą wziąć osoby mieszkające w Warszawie ? nie ma jednak znaczenia miejsce zameldowania, dzielnica, w której się mieszka, miejsce płacenia podatków oraz miejsce, w którym się głosuje. Oznacza to, że w głosowaniu mogą brać udział osoby wynajmujące mieszkania w Warszawie oraz studenci. Dodatkowo za zgodą rodziców mogą głosować osoby niepełnoletnie (także przez Internet). Głosowanie odbywa się za pośrednictwem Internetu: https://wawa.zetwibo.pl/voting/taskList/23. Projekt boiska z torem żużlowym oznaczony jest numerem 23.
W głosowaniu przez Internet trzeba będzie podać swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i adres e-mail (UWAGA! Podany adres e-mail w głosowaniu może zostać użyty tylko raz). Można natomiast głosować z jednego komputera (z jednego adresu IP). Na podany adres e-mail, po oddaniu głosu, zostanie wysłany link potwierdzający, który trzeba otworzyć najpóźniej do 30 czerwca do godz. 23:59:59. Dopiero wtedy głos zostanie uznany za ważny.
Podobne artykuły:
Tagi: budżet partycypacyjny, Gollob, Ursynów, WTS
Kategoria: WTS | Komentarze (0)